Izstādē būs apskatāmi Latvijas un Igaunijas meistaru salmu un niedru rotājumi - gan etnogrāfisko paraugu interpretācijas, gan jaunrade tradicionālajās tehnikās, apbrīnojams mežģīņu smalkums meistarīgi vērtajās sīkajās detaļās un senā rotājuma simboliskā arhitektūra reti eksponētajos lielformāta darbos.
Ekspozīciju veido starptautiska semināra - izstādes "Zīme un skaņa" meistardarbi, kā arī šajā rudenī tapuši darbi. Ejot cauri gada tumšākajam laikam, aicinām katru pacelt acis uz sauli un zvaigznēm, kuras mēs spējam radīt un saskatīt.
Izstāde "Svētku rotājumi – puzuri” būs apskatāma līdz 2021.gada 20.februārim.
Turpinām stāstīt par Ulmaņlaikiem Limbažos. 7.speciālizlaidums veltīts 1939.gadam.
Rakstu sērijas 7.daļa PDF formātā šeit...
1920. gada 18. septembrī Satversmes sapulce ar likumu apstiprināja Lāčplēša Kara ordeni, kas bija Latvijas augstākais militārais apbalvojums laikā no 1920. līdz 1940. gadam. Ordeni piešķīra par kaujas nopelniem Latvijas armijas un bijušo latviešu strēlnieku pulku karavīriem, kuri bija devuši lielu ieguldījumu Latvijas brīvības cīņās vai kā citādi sekmējuši Latvijas valsts nodibināšanu.
Tuvojoties Latvijas valsts svētkiem Limbažu muzejā būs apskatāma izstāde “87 Lāčplēši. Ar Lāčplēša kara ordeni apbalvotie novadnieki”. Šo varonīgo cilvēku likteņi ir dažādi. Vieni dzimuši Limbažu pusē, citiem šeit piešķirtas jaunsaimniecības, bet daži no viņiem atdusas Limbažu rajona kapsētās.
Bērnu un jauniešu grupām izstādē piedāvājam iepazīt Limbažu novada Lāčplēša Kara ordeņa kavalieru likteņus un iegūt zināšanas par ordeņa rašanās vēsturi un nozīmi. Izmantojot iegūtās zināšanas un iedvesmu, bērniem un jauniešiem būs iespēja izveidot sava dizaina medaļas un piemiņas apbalvojumus.
Izstāde “87 Lāčplēši. Ar Lāčplēša Kara ordeni apbalvotie novadnieki” būs apskatāma līdz 2020.gada 28.novembrim.
Sīkāka informācija: Limbažu muzejs, Burtnieku iela 7, Limbaži
Tālrunis: (+371) 64070632, (+371) 28622379
Pieteikumi bērnu un jauniešu grupām pa tālr.: 29514089, Ēvalds
E-pasts: limbazu_muzejs@limbazi.lv
No 2020. gada 16. septembra Limbažu muzejā būs apskatāma Rolanda Bruno Butāna Izstāde “Ar zīmuli caur Limbažiem…”
Izstādē būs aplūkojami vairāk kā 40 mākslinieka darbi. Tajos attēloti Limbažu pilsētas gan zināmākie, gan nomaļākie, bet iedvesmu raisoši arhitektūras un dabas skati.
ROLANDS BRUNO BUTĀNS
Rolanda Bruno Butāna izstāde atspoguļo mākslinieka personīgo skatījumu un sajūtas par savu vidi, savu zemi. Mākslinieks glezno savu tēvzemi – savu pilsētu, savas tuvās vietas, cilvēkus un ainavas. Izstāde ir kā skaists ievads vērtībās, kurām ikdienā netiek pievērsts daudz uzmanības – skaistums, tradīcijas un lepnums par savu valsti – izvirzās priekšplānā. Autora daiļrade šajā kontekstā lieliski iederas ar savu estētiku un klasiski komponētajām ainavām.
Rolands Bruno Butāns izveidojis savu glezniecisko rokrakstu, strādā eļļas, akrila, akvareļu un pasteļa tehnikās. Viņa tematika ir plaša – Latvijas ainavas, pilsētas ainavas, Vecrīgas un Rīgas motīvi, klusās dabas, portreti un ziedi.
Interesanta parādība mākslinieka daiļradē ir „grafiskā glezniecība” – pilsētas ainavas, gleznotas akrila tehnikā, izmantojot tikai grafiskās melnā – baltā attiecības, kā arī pastozā glezniecības maniere. Krāsas reljefs veido akcentu uz telpas izjūtu, kas atkārtojas vairākos gleznotāja darbos. Rolands Butāns ir mākslinieks, kurš redz un veido skaistumu ap sevi. Atspoguļojot ikdienišķo, viņš tam piešķir jaunas kvalitātes un iemūžina savu Latviju tādu, kādu to redz tikai viņš – mākslinieks.
Māksliniekam bijušas personālizstādes Latvijā, ASV, piedalījies grupas izstādēs Vācijā, Krievijā, Tālajos Austrumos. Daudzi viņa darbi ir privātkolekcijās gan pie mūsu tautiešiem, gan viņa daiļrades cienītājiem Vācijā, Somijā, Zviedrijā, Krievijā, Izraēlā un ASV. 2013.gadā notikusi izstāde Limbažu kultūras namā „Mana Tēvzeme – Latvija”.
Apmeklējot izstādi ar bērnu un jauniešu grupām, būs iespēja iepazīties un izmēģināt dažādas ainavu un zīmējumu pārnešanas tehnikas. Uzzināt, kas ir perspektogrāfs, pantogrāfs un epidiaskops. Un vismazākie mākslinieki paši varēs pabeigt pilsētas skices sev vēlamos krāsu toņos!
Sīkāka informācija: Limbažu muzejs, Burtnieku iela 7, Limbaži
Tālrunis: (+371) 64070632, (+371) 28622379
Pieteikumi bērnu un jauniešu grupām pa tālr.: 29514089, Ēvalds
E-pasts: limbazu_muzejs@limbazi.lv
Gūsim iemaņas, kā arī iedvesmu ziemas svētku laikam. Veidosim jaunus darbus ar kuriem kuplināt šī gada decembrī Limbažu muzejā iecerēto puzuru izstādi.
Aicināti gan mazi, gan pieredzējuši darītgribētāji. Materiāli būs pieejami, iepriekš jāpiesakās - tālr. 26550397 Aija BrikmaneDalība pasākumā bezmaksas.
Pasākums “Satiec savu meistaru” notiks jau divpadsmito reizi. Tas ir kļuvis par gaidītu notikumu un guvis lielu atsaucību no meistaru un apmeklētāju puses. Tā būtība ir vēstīt plašākai sabiedrībai par nemateriālā kultūras mantojuma saglabāšanu un pārmantošanu, kā arī meistariem, viņu zināšanām un prasmēm. 2019. gada pasākumā vairāk nekā 159 vietās mācekļus pie sevis aicināja tautas lietišķās mākslas meistari, stāstnieki, teicēji un muzikanti, un pasākumu apmeklēja vairāk nekā 3485 interesenti.
Sīkāk par pasākumu “Satiec savu meistaru!” www.satiecsavumeistaru.lv
Veļas diena pilskalnā. Aktivitātes no pl.10.00-16.00.
10.00-16.00 Ekspresizstāde “Baltais krekls”, materiāli no muzeja krājuma
10.00-16.00 Veļas mazgāšana pilskalnā
10.00-16.00 Balto pūķu veidošanas meistarklases
10.00-16.00 Slapjuma aktivitātes: piču paču baļļās, toveros utt.
11.00-14.00 Ziepju burbuļu laišana ar “Mārtiņa burbuļiem”. Aicinām ņemt līdzi mazos burbuļu trauciņus, tos piepildīsim, lai varam burbuļot kopā!
14.00 – 15.30 Senās mūzikas grupas Freska koncerts
Senās mūzikas grupa FRESKA dibināta 2003.gadā. Tās pamatsastāvā ir 4 dziedošas dāmas, kuras spēlē arī dažādus senajai mūzikai raksturīgus instrumentus - lautu, flautas un sitamos instrumentus. Ansamblis pārsvarā atskaņo 15-17.gadsimta mūziku, tās repertuārā ir angļu, vācu, austriešu, itāļu, franču, spāņu un cittautu komponistu mūzika. Spilgtākie vārdi- T.Morlejs, Dž. da Nola, O.Veki, L.Marencio, H.L.Haslers, A.Rauhs, Dž.Bennets, K.Monteverdi, K.Žanekens.
2020.gada 1.augustā ieeja Limbažu muzejā un Vecajā ugunsdzēsēju depo bez maksas. Muzejs un Vecais ugunsdzēsēju depo būs atvērts no plkst. 10.00-17.00.
2020.gada 1.augustā plkst. 9.00 Limbažu muzejs aicina uz atjaunotā “Centra kioska” – ārtelpas vitrīnas atklāšanu Baumaņu Kārļa, bij. Tirgus laukuma malā, Cēsu un Torņa ielas krustojumā, iepretī TIC un Vecajam ugunsdzēsēju depo.
Objekta rekonstrukcijas projekts tapis ar Valsts Kultūrkapitāla fonda un Limbažu domes finansiālu atbalstu kā daudzfunkcionāls vides objekts kultūrvēsturisko norišu atspoguļošanai.
Atjaunotā koka konstrukcijas vitrīna/stiklots paviljons kopē Limbažu vēsturiskā centra Kiosku, kas tika uzstādīts vecpilsētas centrā, Tirgus laukumā 1935. gadā. Kiosks, kā arī SHELL benzīntanks savdabīgā veidā iemarķēja vietu pilsētas vēsturiskajā centrā no kuras tika iemērīta viduslaiku pilsēta.
Pēckara gados Kiosks vairākkārtīgi mainīja savu atrašanās vietu, nepametot senā tirgus laukuma tuvumu. Kā notika šīs gandrīz 4 tonnas smagā koka būves pārvietošana nav precīzi zināms. Jau 70.gados Kiosks bija zaudējis būtisku elementu - tornīti un būtībā nonācis avārijas stāvoklī. 20. gadsimta 80.gadu izskaņā tika nolemts vēsturisko būvi vairs neremontēt, bet būvēt jaunu, tā kopiju. Kioska rekonstrukcijas projektu pēc Limbažu raj. Preses apvienības aģentūras pasūtījuma izstrādāja arhitekti A. Jekalis un I. Jekale.
Satiksmes negadījums burtiski kiosku iznīcināja. Tā korpusa, apakšējā daļa tika sadragāta, pārļaužot lielāko daļu karkasa konstrukciju.
Atjaunotā Kioska rekonstrukcijas projekts balstās uz vēsturiskā Kioska ikonogrāfiskā materiāla izpētes un 1989. gadā izstrādātā Projekta datiem. Kioska tonālais risinājums izstrādāts respektējot sākotnējās, vēsturiskās būves tonālo salikumu - tumšas plastiskās detaļas, gaišas pamatplaknes un baltam pietuvināta toņa krāsotas logu vērtnes, kā arī 1989. g. Projekta koncepciju un pilsētas vēsturiskajā apbūvē aprobētu krāsu paleti.
Kiosks uztverams arī kā atraktīvs vides Objekts. Tā apjoms ļoti organiski iekļaujas vēsturiskā centra apbūvē. Kioska oktogonālais plāns un jumta forma ir vēsturisko stilu replika ar atsauci uz pilsētas torņveida būvju barokālajiem jumtiem.
No 2020.gada 1.augusta ārtelpas vitrīnā būs apskatāms Limbažu muzeja veidotās izstādes Ulmaņlaiki Limbažos ilustratīvais materiāls un cita informācija, kas atspoguļo pilsētas kultūras dzīvi, kā arī saimnieciskās norises periodā no 1934. - 1939.gadam.
Darbu veicēji – kokapstrādes uzņēmums ALEWOOD; Skārdnieku darbi, meistars M. Maniks. Apdare un iekārtojums - Limbažu muzeja speciālisti.
Turpinām stāstīt par Ulmaņlaikiem Limbažos. 3.speciālizlaidums veltīts 1935.gadam.
Rakstu sērijas 3.daļa PDF formātā šeit...
Turpinām stāstīt par Ulmaņlaikiem Limbažos. 2.speciālizlaidums veltīts 1934.gadam.
Rakstu sērijas 2.daļa PDF formātā šeit...
Saistībā ar Covid-19 izplatību pasaulē un Latvijā aicinām būt atbildīgiem un ievērot piesardzības pasākumus.
#TiekamiesTagad
Atkal atverot durvis apmeklētājiem, Limbažu muzejs no 22.maija piedāvā apmeklētājiem izstādi ''Ulmaņlaiki Limbažos 1934 - 1939''. Izstāde iepazīstinās jūs ar sešiem gadiem Limbažu vēsturē - tā saucamajiem Ulmaņlaikiem, par kuru nozīmi Latvijai joprojām diskutē vēsturnieki. Vēlamies parādīt un pamatot, kāpēc Limbažiem un krietnai daļai Vidzemes tas bija saimnieciskā uzplaukuma un labklājības laiks pateicoties nevis Kārlim Ulmanim personiski, bet Latvijas valstij Ulmaņa vadībā. Labvēlīgo pārmaiņu pamatā bija dzelzceļa līnija no Rīgas, kas 1934.gadā sasniedza Limbažus, bet 1937.gadā Rūjienu, padarot abas pilsētas par savu novadu ekonomiskajiem centriem.
Izstādē dzelzceļam ir atvēlēta īpaša vieta. Uz dzelzceļa maketa ar sarežģītu pārmiju infrastruktūru, būs atveidotas zināmākās Ulmaņlaikos celtās ēkas Limbažos mērogā 1:100. Pie dzelzceļa maketa varēs darboties arī apmeklētāji, vadot trīsdesmito gadu lokomotīvi.
Eksponātu vidū
ir daudzi sīki sadzīves priekšmeti, kas bija daļa no limbažnieku parastās
ikdienas dzīves un ļaus jums iztēloties laikmeta ainu. Muzeja darbinieki
pielikuši visas pūles, lai palīdzētu vēstures mīļotājiem un katram, kas tur
sava novada pagātni godā, saprast un paturēt atmiņā Ulmaņlaikus.
Ievadot izstādi “Ulmaņlaiki
Limbažos 1934-1939”, kas būs skatāma Limbažu muzejā no 2020.gada 22.maija,
sākot no šodienas, dažas turpmākās nedēļas publicēsim rakstu sēriju, kur
apskatīsim dzīves gaitu un ikdienas īpatnības Limbažos un tuvākajā apkārtnē no
1934. līdz 1939.gadam, jeb, citiem vārdiem, no dzelzceļa ienākšanas Limbažu
pilsētā līdz Otrā pasaules kara sākumam.
Rakstu sērijas 1.daļa PDF formātā šeit...
17.martā mēs atzīmējam kārtējo latviešu tautas pretošanās kustības piemiņas dienu. 1943.gadā dibinātā Latvijas Centrālā Padome, kura vācu okupācijas apstākļos uzņēmās pagrīdes valdības lomu, 1944.gada 17.martā sastādīja Memorandu, kas kļuva par pamata dokumentu turpmākajām latviešu prasībām pēc neatkarības atgūšanas un iedvesmoja organizētu pretošanās kustību nacistu un vēlāk arī padomju okupācijas varām. Latvijas Centrālās Padomes vēstures pētniecība kļuvusi sevišķi aktuāla kopš Valsts Prezidenta Egila Levita priekšlikuma padarīt 17.martu par īpašu piemiņas dienu. Godinot tautas varonīgo pagātni un atsaucoties uz Prezidenta aicinājumu veicināt interesi par pretošanās kustības dalībniekiem, Limbažu muzejs ir uzaicinājis vienu no Latvijas ievērojamākajiem pretošanās kustības vēstures speciālistiem nolasīt lekciju par Latvijas Centrālās Padomes darbību un 1944.gada 17.marta nozīmi mūsu zemes vēsturē. Dr. hist. Dzintars Ērglis jau vairāk kā divdesmit gadus pēta pretošanās kustības vēsturi Latvijā Otrā pasaules kara laikā un padomju okupācijas periodā, publicējot par šo tēmu grāmatu un daudzus zinātniskus rakstus. Lekcijā ''Latvijas Centrālās Padomes nezināmās vēstures lappuses'' viņš pastāstīs par vēsturnieku sasniegumiem šīs tēmas izpētē, paveikto un vēl paveicamo un palīdzēs saprast, kāpēc Latvijas Centrālās Padomes darbība bija svarīga visai Latvijai, Limbažu novadu ieskaitot. Lekcija notiks 17.martā, 15.00, Limbažu muzeja otrā stāva konferenču zālē Burtnieku ielā 7.
Gaidīti sabiedriskie darbinieki, skolotāji, novadpētnieki un visi interesenti, kam rūp latviešu tautas brīvības cīņu vēsture.
Ieeja bez maksas.
Limbažu muzejs aicina piedalīties Ziemassvētku apsveikumu kartiņu radīšanas darbnīcās laikā no 2019. gada 17. līdz 20. decembrim.
Ziemassvētku kartiņa no Limbažu muzeja krājuma
Darbnīcā gan mazajiem, gan lielajiem dalībniekiem būs iespēja radīt, izmantojot trafaretus un krāsas, unikālu dāvanu sev mīļiem cilvēkiem - personiski gatavotu apsveikuma kartīti, un to turpat no notikuma vietas nosūtīt apsveikuma saņēmējam!
Darbnīcā tiks gaidīts ikviens, kam patīk Ziemassvētkos dāvāt kaut ko paša gatavotu un no sirds.
Iemaņas zīmēšanā nav nepieciešamas.
Dalībniekiem lūdzam sagatavot un ņemt līdzi kartītes saņēmēja adresi (vārds, uzvārds, iela, mājas un dzīvokļa numurs). Neaizmirstiet pievienot arī pasta indeksu!
Nodarbības izmaksas: 0.50 Eur
Skolēnu grupu pieteikšanās: rakstīt uz e-pastu:evalds.butans@gmail.com vai zvanīt pa tālr.: 299514089
Skolēnu grupu nodarbības laiki: Otr. Cet. Pk. 10.00-13.00
Visiem interesentiem: Muzeja darba laikā.
Māris Subačs manā skatījumā ir ne tikai Latvijas, bet pasaules klases mākslinieks, bez kura nebūtu iedomājam šī laikmeta mākslas un filozofiskās vai pat teoloģiskās domas vēsture.
Mācītājs VALTERS KORĀLIS
Limbažu muzejs sadarbībā ar mācītāju Valteru Korāli piedāvā satikšanos ar mākslinieku Māri Subaču I Adventā - 1. decembrī plkst. 12:00 Vecajā Rātsnamā, 2.stāvā Limbažos, Burtnieku ielā 4.
Pirmajā daļā lekcija un saruna ar mākslinieku, bet otrajā - praktiska iespēja pamēģināt zīmēt pašiem mākslinieka vadībā. Aicināti lieli un mazi klausītāji un zīmētāji, neatkarīgi no reliģiskās piederības un neatkarīgi no prasmes zīmēt vai gleznot. Mācīsimies kopā! Un kopā ar vecākiem īpaši gaidīti bērni!
Dalības maksa no personas: EUR 3,- (piesakoties un apmaksājot dalību līdz 30.novembrim), pasākuma dienā EUR 5,-
Pieteikšanās rakstot uz e-pastu: limbazu_muzejs@limbazi.lv vai zvanot pa tālruni: (+371) 64070632, (+371) 28622379, vai Limbažu muzejā, Burtnieku ielā 7, Limbaži
Īpašā akcijā par ļoti pieejamām cenām būs iespēja iegādāties arī mākslinieka Māra Subača darbus.